Pierwsze spotkanie z fotografem ślubnym:
o co pytać?
Jakie tematy poruszać na spotkaniu z fotografem?
Dzielę się z wami swoim doświadczeniem i wiedzą w fotografii! Dziś poruszam ważny temat pierwszego spotkania z fotografem. Uważam że warto się spotkać ( osobiście lub na żywo w messengerze/whatsapp) by poznać się lepiej! Bo przede wszystkim trzeba czuć się komfortowo w towarzystwie fotografa, ponieważ spędzicie cały dzień razem w dniu ślubu:)
Na spotkaniu powinny zostać poruszone następujące tematy:

1. Pełny reportaż z wesela

Poproś fotografa, aby pokazał Ci pełny reportaż z przynajmniej 2-3 ostatnich wesel. Nie z poprzednich lat, a aktualne zdjęcia:) To pomoże Ci lepiej zrozumieć, co dostaniesz w efekcie, jak wyglądają wszystkie zdjęcia, a nie tylko wyselekcjonowane, i już będziesz pewna, że to jest na 100% twój fotograf:)

Ja zawsze na spotkaniu pokazuję nie tylko pełny reportaż z ostatnich wesel, a też foto-album ze zdjęciami z ostatnich wesel, by wy mogli zobaczyć jaki będzie efekt końcowy i jak obłędnie wyglądają wydrukowane zdjęcia w postaci foto-albumu!
Uwierzcie mi, tu zupełnie inne wrażenie od przeglądania w internecie!
2. Umowa

Zapytaj o umowę i koniecznie przeczytaj przed podpisaniem!
W umowie powinno być zaznaczone: imię i nazwisko fotografa oraz nazwa firmy, wasze dane, dane kontaktowe obu stron, termin ślubu, lokalizacja, wybrany pakiet oraz zakres usług, całkowity koszt, suma zadatku oraz drugiej wpłaty, termin płatności, termin przekazania dzieła, w jaki sposób odbędzie się przekazanie dzieła, koszt dojazdu oraz noclegu.
To są podstawy, które powinny być w umowie! Jeśli fotograf nie ma umowy, albo nie chcę podpisywać, zastanów się, czy naprawdę warto umawiać się na taką współpracę, bo umowa chroni obie strony i też pokazuje odpowiedzialność i doświadczenie fotografa.

3. Koniecznie powiedz, co jest dla was ważne w sesji ślubnej?

Więcej ustawianych zdjęć czy tylko reportaż, mini-plener w dniu ślubu, przygotowania w pięknym hotelu, czy chcecie mieć na zdjęciach kogoś szczególnego? Podzielcie się swoja wizją i powiedzcie wszystko na czym wam zależy!
Jeśli planujecie sesję plenerową poślubną, koniecznie dajcie znać w jakiej scenerii chcecie zrobić sesje - w górach, w zamku, w pięknym parku, w mieście - i fotograf wam poleci piękne miejsca!


4. Termin oddania gotowego materiału ( zdjęcia i albumy )

Profesjonalny fotograf rzetelnie podchodzi do pytania selekcji i obróbki zdjęć, i by wszystko było zrobione na wysokim poziomie - trzeba poświęcić temu czas! W zależności w jakim terminie macie ślub, będzie się różnił czas oczekiwania na zdjęcia. Jeśli planujecie wesele w sierpniu/ wrześniu to najczęściej czekać na zdjęcia trzeba około 2-3 miesięcy, ze względu na to, że jest sezon i fotograf ciągłe jest na weselach i innych sesjach, mając mniej czasu na obróbkę! Ale na dobre zdjęcia warto czekać!
Ja osobiście mam opcję "zapowiedzi" pełnego reportażu, czyli po 1-2 tygodniach otrzymujecie 15-20 pierwszych zdjęć, co naprawdę ułatwia oczekiwanie na pełny reportaż:)5. Pakiet fotograficzny - zakres usług

Często są 2-3 różne opcję pakietów ślubnych, klasyczne ( od ceremonii ślubnej do oczepin) czy rozszerzone ( od przygotowań do oczepin, z fotoalbumem, prywatną galeria elektroniczną, sesją plenerową) oraz inne dodatkowe opcje.
Ja zawsze posiadam też opcję szycia na miarę, by Pakiet był maksymalnie dostosowany do was i waszych potrzeb, i uważam to najlepszą opcją! Na spotkaniu omawiamy wszystkie ważne tematy i zanim tworzę dla was Indywidualny Pakiet!

Też polecam przed spotkaniem zapisać swoje pytania w telefonie lub na kartce, by na spotkaniu nic nie zapomnieć i zapytać o wszystko:)

To były najgłówniejsze pytania które warto omówić na pierwszym spotkaniu z fotografem ślubnym!
Made on
Tilda